Vznik a vývoj ergonomického nosítka Dacony

Nošení dítěte je nádherná a jedinečná zkušenost, kterou stojí za to se svým miminkem prožívat. Mnozí rodiče plně podporují myšlenku zdravého nošení, ale hledají alternativu nošení v šátku. A právě na ně jsme mysleli při vývoji ergonomicho nosítka Dacony.

Z vlastní zkušeností víme, že maminky častěji volí šátek na nošení dětí, který mohou využívat od narození miminka. Po osvojení techniky vázání v šátkování pokračují. Avšak zejména stran tatínků je větší poptávka po ergonomických nosítkách. Je zde zachován princip zdravého nošení prospěšný pro dítě, avšak není třeba učit se zvláštní úvazy. Manipulace s nosítkem a jeho regulace je snadná a zvládne ji každý uživatel bez předchozí praxe.

Cesta vývoje nosítka Dacony však byla mnohem delší a náročnější než jsme na začátku očekávali. Všimli jsme si, že většina nosítek na trhu má nedostatky v řemeslném zpracování a kvalitě ušití. Rozhodli jsme se proto využít veškerou profesionalitu, kterou máme k dispozici, a vytvořit kvalitní výrobek ve všech směrech.

Designu a vývoje se ujal člověk nejpovolanější, profesionální designer, který se již dvacet let věnuje návrhům designů jak pro firmu Corazon, výrobce tradičních českých batohů a outdoorových nosítek známých svou spolehlivostí, precizním zpracováním, funkčními detaily a kvalitou, tak i průmyslovým návrhům z různých oborů pro externí odběratele. Své bohaté návrhářské zkušenosti zúročil při vzorování ergonomického nosítka. Vývoj nosítka byl konzultován s odborníky z oboru ergonomického nošení dětí tak, aby nosítko splňovalo veškeré aspekty důležité pro zachování zdravého komfortního a bezpečného nošení . Design nosítka byl následně ochráněn průmyslovým vzorem.

Image 0

S českou tkalcovnou byly vyvinuty speciální tkaniny s důrazem na pevnost, vysokou gramáž, 100% bavlněné složení a následnou úpravu tkanin v souladu s normami pro děti do 3 let. Následoval náročný výběr komponentů. Byly použity velmi pevné a z batohů osvědčené spolehlivé spony a zipy. Pro maximální bezpečnost jsme do pasu na bederní pás umístili značkovou bezpečností sponu s ochranným zámkem bránící náhodnému rozepnutí spony. Pro polstrace ramen jsme hledali a testovali speciální pěny správné tuhosti tak, abychom zajistili pohodlí a dlouhodobou tvarovou stálost bez promačkání. Navíc jsme ramena nosítka opatřili širokými popruhy, které zajišťují optimání rozložení tlaku na polstrace, díky čemuž se popruhy nezařezávají do ramen tak jako u většiny nosítek na trhu. Unikátní bederní pás byl anatomicky navržený tak, aby byl pohodlný i při sezení či ohýbýní, aby neomezoval ani netlačil a při tom zaručil optimální rozložení váhy dítěte.

Popruhy byly opět vyvíjeny na zakázku, speciálně pro nosítko Dacony, tak aby byly na omak příjemné a měkké. Důraz jsme kladli především na měkkost při zachování vysoké pevnosti (testováno na zátěž 400kg) a velmi důležitou funkčnost. Popruhy ve sponách se snadno dotahují, ale při tom neprojíždí, jakákoli stavitelnost nosítka je tak velmi jednoduchá a příjemná.

Zátěžové části nosítka jsou opatřeny obzvlášť pevnými riglovanými švy, které maximálně zesilují pevnost v namáhaných partiích.

Výsledkem této 2-leté práce je jedinečné ergonomické nosítko Dacony, které zajistí Vám i Vašemu dítěti spolehlivé vysoce komfortní zdravé nošení.

Kvalitu garantujeme profesionálním řemeslným zpracováním v české dílně s 20-letou tradicí průmyslové výroby. Na nosítko české výroby poskytujeme záruční i pozáruční servis.

I do not want to miss anything.
Do you wish to receive all updated information before others? Please fill in and send out your e-mail address (you may sign out any time).