Materiál

Šátky na nošení miminek značky Baby-doo jsou vyrobeny z prvotřídní 100% česané bavlny. Šátek je pevný a díky počesání jemný, hebký a poddajný. Šátky tkané speciálně pro nošení dětí mají diagonální pružnost. Tkanina je pružná v obou směrech. Šátky nejsou tištěny ani barveny, ale tkají se z barvených osnovních a útkových nití. Pro barvení byla použita pouze nejkvalitnější barviva, která neobsahují žádné nebezpečné látky jako jsou azobarviva, těžké kovy, halogeny apod.

Při vázání šátky Baby-doo neprokluzují, díky přičné pružnosti tkaniny a zkoseným koncům se však dobře váží a zajišťují velmi důležitou oporu zádíček nošeného miminka.

Šátky na nošení miminek Baby-doo jsou tvarově naprosto stálé. Oproti elastickým šátkům si zachovávají svůj tvar a vlastnosti i po dlouhodobém užívání,nevytahují se a nedeformují.

Lomená vazba se zdvojenou osnovní nití a zdvojeným útkem v kombinaci se sílou tkaniny dávají vznik šátku svými vlastnostmi ideálnímu pro nošení jak novorozenců, tak starších dětí.

Šátek je obšit pružným stehem, zejména vhodným pro velkou zátěž.

Šátky Baby-doo jsou certifikované Textilním zdravotním ústavem v České republice, vyhovují požadavkům vyhlášky Ministerstva zdravotnictví České republiky č.84/2001 Sb. o hygienických požadavcích na hračky a výrobky pro děti ve věku do 3 let.

Šátek doporučujeme prát v pračce přiteplotě 40°C, žehlit nejlépe mírně vlhký. Šátky jsou předsrážené, max.srážlivost po prvním praní je 5%. Šátky mají zkosené konce pro snazší vázání. Uvázané šátky v uzlu neprokluzují.

V nabídce jsou nejčastějí užívané univerzální délky vhodné pro uvázání veškerých úvazů, t.j. 4,2m "S", 4,7m "M" a 5,2m "L".

Délka šátku je měřena šikmo z vnějších cípů šátku. Šíře všech šátků je 70cm.

Pro snazší orientaci při vázání je střed šátku označen stuhou Baby-dooo.

Nechci, aby mi cokoliv uteklo
Chcete přednostně dostávat aktuální informace? Vyplňte a odešlete nám váš e-mail (odhlášení možné kdykoliv).