O šátcích na nošení miminek

Šátek 1

Na této stránce se dozvíte, jaké mají šátky na nošení dětí výhody, kdy je začít používat a jaké jsou nejčastější obavy a dotazy maminek v souvislosti s nošením dětí v šátku.

Výhody a přednosti nošení v šátku

Miminka můžeme v šátku nosit od narození.

Nošení novorozeného miminka v šátku se bezprostředním kontaktem mezi maminkou a miminkem v mnohém podobá období těhotenství, miminko vnímá teplo a hlas maminky, které mu navozují pocit bezpečí a klidu. Maminka cítí své děťátko na svém těle, vnímá veškeré projevy a potřeby svého děťátka, sebemenší úsměv, pohlazení, pokrok v projevech miminka, je to krásný a příjemný pocit, který stojí za to, maminka je vyrovnaná a klidná. Šátek je tedy pojítkem mezi maminkou a miminkem vedoucí k tolik potřebnému vzájemnému souznění a harmonii.

Nošení je velmi prospěšné pro fyzický i psychický vývoj dítěte. Dítě bezprostředním kontaktem s nositelem získává více podnětů pro svůj psychický vývoj.

Pro děti nedonošené a handicapované má nošení v šátku obzvláště pozitivní vliv.

Nosíme-li děťátko v šátku správně, je miminko v anatomicky přirozené poloze, což podporuje jeho zdravý vývoj, napomáhá též při špatném usazení a vývoji kyčelních kloubů. Nošením si děťátko cvičí rovnovážný systém.

Váha dítěte se při nošení v šátku rozloží na záda a obě ramena rovnoměrně, znamená to, že dítě je v porovnání s nošením ve vacích na děti či klokankách pro nositele výrazně lehčí. Množství způsobů vázání šátků a správný výběr úvazu nám umožňují nosit děti bez věkového omezení.

Nosíme-li děťátko v šátku, máme volné ruce, dostáváme se bez problémů na místa s kočárky obtížně dostupná. Dítě je spokojené, pohupování při chůzi a kontakt s Vámi jej uklidňují a nošení je tak zábavou pro Vás i Vaše dítko.

Děťátko neklidné a plačtivé se v šátku snadno zklidní a uspí. Nošení se miminku líbí, je to jako miminko chovat, ale maminka při tom zvládne ještě množství běžných úkonů.

Šátek je praktický a skladný, využijete jej též při přebalování, nebo jako přikrývku, sluneční clonu, houpačku apod.

Šátky 3

Nechci, aby mi cokoliv uteklo
Chcete přednostně dostávat aktuální informace? Vyplňte a odešlete nám váš e-mail (odhlášení možné kdykoliv).