Dacony / Baby-Doo

foto 1

Šátky na nošení dětí a erogonomická nosítka, kvalita dostupná všem

 • BABY-DOO 
  – tkané, krásné, cenově dostupné šátky na nošení dětí Dacony BABY-DOO pro všechny
  – vhodné pro nošení od narození
 • DACONY
  – univerzální, praktické, dokonale funkční ergonomická nosítka DACONY
  – precizní zpracování, dokonalý střih,
  – vyrobeno v ČR, vhodné pro nošení od 4 měsíců

Náš cíl - motto

„Zdravé nošení dostupné pro všechny“

Věříme, že nošení dítěte je jeden z nejlepších způsobů péče a spojení s Vaším dítětem. Věříme též, že nošení dítěte je volba, která by měla být dostupná všem. Naším cílem je nabídnout krásné, vysoce kvalitní, tkané šátky za přijatelné ceny tak, aby se každému miminka dostala možnost zažít lásku, bezpečí a klid, které nošení dětí přináší.

Chápeme nošení dětí ne jako moderní rodičovský přístup, ale jako praktiku, která má již dlouholeté trvání v mnoha komunitách po celém světě. V těchto společenstvích nošení dětí bylo a nadále je praktika hluboce zakořeněná a naším cílem je respektovat a ctít tyto tradice. Baby-doo se považuje za člena globální komunity nošení dětí a bude pokračovat v šíření této tradice tak, aby se nošení dětí stalo dostupné všem.

Jak to bylo

Baby-doo bylo založeno v roce 2009 jako značka pro kvalitní tkané šátky. Speciálně vybrané tkaniny, originální barevné vzory v kombinaci s výhradně přímým prodejem koncovým zákazníkům daly vznik kvalitním šátků dostupným pro všechny.

Zakladatelé značky Baby-doo, manželé Andrea a Michal Šrůtovi, jsou též spolumajitelé značky Corazon. Michal, který Corazon před více než 25 lety založil, vybudoval Corazonu jméno kvality v oblasti sportovních batohů. Jako designér pro tuto značku vyvinul a zavedl do výroby velmi kvalitní a úspěšnou outdoorovou sedačku na nošení dětí Corazon Panda. Mnohaletými zkušenosti s vývojem a šitím batohů se vyvinul též velký cit pro design, funkčnost a preciznost.


foto 2

Se založením rodiny se orientace manželů zaměřila na děti a jejich nošení. Oba manželé jsou sportovní a aktivní lidé, kteří chtějí se svými maličkými dělat většinu svých dosavadních aktivit. Pro tento účel objevili nejprve šátky na nošení dětí, které zvolili jako zdravý způsob nošení respektující fyzilogii dítěte. To vedlo i k myšlence založení vlastní značky šátků Baby-doo, jejíž cílem bylo od začátku nabídnout vysoce kvalitní tkané šátky (neomezené nošení od narození až do batolecího věku) za přijatelné ceny tak, aby se každému dostala možnost zažít bezpečí, klid a lásku, které nošení dětí v šátku přináší. Šátky si brzy našly své příznivce v zahraničí a dokonce až v USA, kde má značka Baby-doo své výhradní zastoupení oceňující a prosazující nastavenou strategii vysoké kvality a cenové dostupnosti.

Mnozí rodiče, zejména tatínkové, však často nemají čas osovojit si zásady vázání šátku a hledají jiný způsob zdravého nošení s rychlým a praktickým způsobem poižití. Tato myšlenka a vlastní zkušenost Michala vedli k myšlence rozšíření nabídky Baby-doo o nový produkt- ergonomické nosítko. Cesta vývoje a vzorování však byla dlouhá a nelehká. Při vzorování se snoubily zkušenosti s designem a fukčností z batohů a outdoorocých sedaček s postřehy a dosavadními znalostmi z nošení dětí. Po téměř dvou letech vývoje a vzorování se podařilo vyvninout nové ergonomické nosítko. Vzor nosítka byl nejprve ochráněn průmyslovým vzorem. Následně bylo potřeba zavést nosítko do výroby. Dlouhý a opět časově náročný krok. Mezitím došlo k rozhodnutí založit pro ergonomická nosítka novou značku Dacony. Následně na Dacony byla přejmenována i fima.

Dacony s.r.o. tedy nabízí nošení dětí v šátcích vlastní značky Dacony Baby-doo nebo ergonomických nosítkách Dacony. Oba způsoby nošení a tudíž obě značky spojuje zdravé nošení, zabezpečující široký rozkrok pro optimální vývoj kloubů a dostatečnou podporu páteře v souladu s fyziologií dítěte.

Šátky Baby-doo jsou ideální pro nošení od narození. Vytištěný návod ve formě brožuky s vyobrazením vázání základních úvazů krok za krokem je součástí.

Ergonomická nosítka Dacony doporučujeme od 4 měsíců veku dítěte. Tento způsob je ideální pro rodiče, kteří chtějí své děťátko nosit bezpečně a zdravě, bez potřeby osvojování způsobu vázání. Ergonomické nosítko se upne velmi rychle, dítě je v něm vždy ve správné poloze. Považováno za velmi praktický a funkční způsob zdravého nošení dětí.

 foto 3

Nechci, aby mi cokoliv uteklo
Chcete přednostně dostávat aktuální informace? Vyplňte a odešlete nám váš e-mail (odhlášení možné kdykoliv).